GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Fisktallrikar 15664051
nr 1566 4051
Josef Frank
(1885-1967), Österrike
4 st, Fisktallrikar, formgiven 1940-tal, Svensk Tenn, ovala i grön glasmassa. Längd: ca 30. 5 cm
Kondition: nagg
Josef Frank, arkitekt och formgivare född 1885, död 1967.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 25 september 2023
kl 19:52:41
22/9 10:20:52
1.500 kr
25/9 11:14:57